Atbildes uz dažiem biežāk uzdotajiem jautājumiem:
Vai piedāvātā produkcija tiešām ir dzintars nevis plastmasas izstrādājumi?
Visos mūsu izstrādājumos izmantotais dzintars ir īsts, tas iegūts Baltijas jūras Lietuvas un Kaļiņingradas piekrastē. Dažās rotās un citos izstādījumos ir izmantoti palīgmateriāli, piemēram, sēkliņpērlītes, koka gabaliņi.
Kā var pārbaudīt, ka tas patiešām ir dzintars?
Ir daži pavisam vienkārši testi, lai to noteiktu:
- Dzintaru no sveķiem vai plastmasas var atšķirt pēc garšas. Jā, patiešām! :) Pielieciet mēli, garša būs pavisam nejūtama un maiga (atcerieties, ka dzintars ir sastinguši sveķi, tātad dabas viela), turpretī plastmasas garša var būt pavisam neciešama. Neaizmirstiet izstrādājumu pirms tam noskalot ar ziepēm un ūdeni Ilgi gan apstrādātam dzintaram ūdenī atrasties nav vēlams.
- Dzintars atšķirībā no sveķiem un plastmasas ir noturīgs pret dažādiem šķīdinātājiem. Uzpiliniet pili acetona uz virsmas un apskatieties. Ja šķīdums kļūst dzeltens vai apstrādātā vieta pēc noslaucīšanas ir kļuvusi nespodra – tas NAV dzintars, bet gan atdarinājums.
- Dzintara blīvums ir mazāks, nekā sālsūdenim. Iemetiet gabaliņu dzintara sālsūdenī (sastāv no1 daļas sāls un 2 daļām ūdens), tas peldēs pa virsu. Pakaļdarinājumi nogrims. Šis tests gan nederēs gadījumos, kad dzintara gabalam klāt ir metāls vai cits materiāls (piemēram, auskaros).
!!! NB Šis un citi testi var būt destruktīvi un neatgriezeniski bojāt dzintaru. Ja tomēr tos veicat, izmantojiet mazāk pamanāmu izstrādājuma vietu!
- Dzintars elektrostatiski uzlādējas. Paberzējiet to ar drēbes (vislabāk vilnas) gabaliņu. Ja tas pievelk putekļus un citas sīkas daļiņas – tas ir īsts.
Ja Jums piedāvā dūres lieluma dzintara gabalu ar kukaini vai skorpionu iekšpusē pa 10 euro, esiet droši - tas NAV dzintars :) Īsti dzintara gabali ar kukaiņiem u.c. iekšpusē ir samērā reti un maksā ieverojami vairāk.