Skip to main content
  • LAT
  • ENG
  • Home
  • Shop
  • Purchase
  • Contacts
  • Blog

Amber for healt

13 Mar, 2017, No comments

Dzintars - Baltijas jūras dārgums - ne vien skaisti izskatās, bet tam piemīt arī dziedinoša un atjaunojoša iedarbība.

Dzintara krellītes palīdz mazuļiem pārdzīvot zobiņu nākšanas periodu, palīdz vairogdziedzera problēmu gadījumā, lieliski iedarbojas SPA procedūru laikā, kosmētikas sastāvā veicina ādas un šūnu atjaunošanos. Dzintaru bieži liek arī dzīstošu brūču tuvumā, lai tās labāk atveseļotos. Enerģētiski dzintars ir saules, dzīvības spēka un prieka akmens.

Šo neparasto un pārsteidzošo dzintara īpašību pamatā ir tajā esošā aktīvā viela - dzintarskābe, kam ir liela nozīme arī dzīvo organismu vielmaiņā. Mūsu organisms ik dienas saražo ievērojamu daudzumu dzintarskābes, kas palīdz nodrošināt dzīvības un atjaunošanās procesus. Patiesībā dzintarskābe savu nosaukumu ieguvusi tieši no dzintara (to pirmoreiz izdevās iegūt, destilējot dzintaru).

Svarīgi atcerēties, ka, lai arī dzintars sastopams vairākos pasaules reģionos, tieši Baltijā atrodamais ir pats vērtīgākais - tajā ir vislielākais dzintarskābes daudzums (piemēram, Meksikas dzintarā dzintarskābes nav tikpat kā nemaz). Tieši tādēļ Eiropā un citur pasaulē tik populārās bērnu zobiņu nākšanas krellītes izgatavo tieši no Baltijas dzintara. Lai arī dzintars ir ārstniecisks jebkurā izpildījumā, tomēr maksimālam dziednieciskam efektam iesaka lietot neapstrādāta dzintara izstrādājumus, turklāt ciešā ķermeņa tuvumā. Jo tieši šādā veidā- ķermeņa siltuma ietekmē, maksimāli daudz dzintarskābes un aktīvo vielu sasniegs vajadzīgo vietu.

Mēs lepojamies ar to, ka pie mums ir, iespējams, pati lielākā dzintara bērnu krellīšu izvēle Latvijā.

Jūsu mazuļa drošībai krellītes izgatavotas tā, ka to pārtrūkšanas gadījumā (neesam gan nevienu tādu gadījumu dzirdējuši :)) tās neizirst un mazais nevar gabaliņus norīt, kā arī krellīšu garums un aizdare ir tādi, lai būtu jūsu bērniņam droši. Paši, kā triju mazu razbainieku vecāki, varam teikt - krellīšu iedarbība ir pārbaudīta, tās tiešām atvieglo visai grūto zobiņu nākšanas periodu, un mazais ar tām sadzīvoja ļoti labi.

Iespējams pasūtīt arī dzintara graudiņus, ko var izmantot pēc tautas metodēm - pagatavojot spirta uzlējumu  sāpošu vietu smērēšanai vai izmantojot dzintara tējas pagatavošanai. Tāpat piedāvājam arī lielākus un mazākus dzintara gabaliņus.

Kā arī, protams, iespējams iegādāties dažādu krāsu un lieluma neapstrādāta dzintara krelles, kas noderēs veselības uzlabošanai vairogdziedzera problēmu un citos gadījumos, kā arī jauki izskatīsies.

FAQ

13 Mar, 2017, No comments

Vai piedāvātā produkcija tiešām ir dzintars nevis plastmasas izstrādājumi?

Visos mūsu izstrādājumos izmantotais dzintars ir īsts, tas iegūts Baltijas jūras Lietuvas un Kaļiņingradas piekrastē. Dažās rotās un citos izstādījumos ir izmantoti palīgmateriāli, piemēram, sēkliņpērlītes, koka gabaliņi.

Kā var pārbaudīt, ka tas patiešām ir dzintars?

Ir daži pavisam vienkārši testi, lai to noteiktu:

  • Dzintaru no sveķiem vai plastmasas var atšķirt pēc garšas. Jā, patiešām! :) Pielieciet mēli, garša būs pavisam nejūtama un maiga (atcerieties, ka dzintars ir sastinguši sveķi, tātad dabas viela), turpretī plastmasas garša var būt pavisam neciešama. Neaizmirstiet izstrādājumu pirms tam noskalot ar ziepēm un ūdeni  Ilgi gan apstrādātam dzintaram ūdenī atrasties nav vēlams.
  • Dzintars atšķirībā no sveķiem un plastmasas ir noturīgs pret dažādiem šķīdinātājiem. Uzpiliniet pili acetona uz virsmas un apskatieties. Ja šķīdums kļūst dzeltens vai apstrādātā vieta pēc noslaucīšanas ir kļuvusi nespodra – tas NAV dzintars, bet gan atdarinājums.
  • Dzintara blīvums ir mazāks, nekā sālsūdenim. Iemetiet gabaliņu dzintara sālsūdenī (sastāv no1 daļas sāls un 2 daļām ūdens), tas peldēs pa virsu. Pakaļdarinājumi nogrims. Šis tests gan nederēs gadījumos, kad dzintara gabalam klāt ir metāls vai cits materiāls (piemēram, auskaros).

        !!! NB Šis un citi testi var būt destruktīvi un  neatgriezeniski bojāt dzintaru. Ja tomēr tos veicat, izmantojiet mazāk pamanāmu izstrādājuma vietu!

  • Dzintars elektrostatiski uzlādējas. Paberzējiet to ar drēbes (vislabāk vilnas) gabaliņu. Ja tas pievelk putekļus un citas sīkas daļiņas – tas ir īsts.


Ja Jums piedāvā dūres lieluma dzintara gabalu ar kukaini vai skorpionu iekšpusē pa 10 euro, esiet droši - tas NAV dzintars :) Īsti dzintara gabali ar kukaiņiem u.c. iekšpusē ir samērā reti un maksā ieverojami vairāk.

Kas ir dzintars?

11 Mar, 2017, No comments
Dzintars ir fosilie sveķi, kas tiek augstu vērtēti to  zeltainās krāsas dēļ. Lielākā daļa pasaules dzintara ir 30 -90 miljonus gadu veca. Tagad ir pierādīts, ka dzintars veidojies no dažādu augu sugu sveķiem. Baltijas dzintaru pārsvarā veidojuši skuju koku izdalījumi, bet, piemēram, Dominikas dzintars veidojies galvenokārt no lapu koku sveķiem. Par dzintara ķīmisko formulu pieņem C40H64O4, taču patiesībā katra dzintara gabaliņa ķīmiskais sastāvs ir atšķirīgs.Spēja saberzētam pievilkt vilnas drēbes vai sīkus papīra gabaliņus dzintaram piešķīra pārdabiskas spējas seno ļaužu acīs, tādēļ Grieķijā to sauca par elektron (ar šo vārdu apzīmēja arī zelta un sudraba sakausējumu), turpretī romieši to dēvēja par succinum – sulas akmeni. Kukaiņu esamība dažos dzintara gabalos vedināja romiešus uz domu (kura vēlāk izrādījās patiesa), ka tas kādreiz ir bijis šķidrs un tad noklājis kukaini. Karsējot dzintaru, tas kūst.Dzintars tiek dēvēts arī par saules akmeni vai Baltijas zeltu un agrāk tam tiešām bijusi zelta vērtība. Dzintaram, kas tiek pieskaitīts pie pusdārgakmeņiem, ir vairāk kā 200 krāsu variāciju – no izteikti baltas līdz pat melnai. Dominējošie toņi ir dzeltenie, taču tie var manīties līdz sarkaniem, brūniem, pat ziliem un zaļiem. Arī caurspīdīgums mainās – no dzidra un pilnīgi caurspīdīga, līdz pat piena baltam un duļķainam, ar visām iespējamām variācijām starp tiem. Šīs variācijas ir ķīmiskā sastāva, piemaisījumu un blīvuma atšķirību sekas.Dzintars ir izplatīts noteiktos reģionos (piemēram, Meksikā, Dominikā, Birmā, Japānā, Aļaskā u.c.) Mēs pazīstam Baltijas dzintaru jeb sukcinītu. Visas pasaules kopējais dzintara daudzums (aptuveni 80%) glabājas tieši Baltijas jūrā. Tās piekraste jau gadiem ir vilinājusi ar iespēju atrast koši dzeltenus, sarkanus vai zeltaini mirdzošus, dažādu formu un izmēru dzintara gabaliņus. Latvijā dzintaru var atrast Kurzemes piekrastē (galvenokārt Liepājas apkaimē).Sukcinītam raksturīgi dzelteni medaini toņi; tā ķīmisko sastāvu raksturo augsts dzintarskābes (2-8%) saturs – tāds ir vienīgi sukcinītam. Pasaulē bagātākās sukcinīta atradnes ir Krievijā, Kaļiņingradas apgabalā, to atrod Polijas piekrastē, Ukrainā, Latvijas un Lietuvas piekrastē. Mūsu dzintarā valdošie ir dzeltenie toņi, kas pāriet gan sārtā, gan brūnā, gan zilā un zaļā nokrāsā.

Recent Posts

  • Amber for healt
    13. Mar. 2017
  • FAQ
    13. Mar. 2017
  • Kas ir dzintars?
    11. Mar. 2017

Cart

Cart is empty.